środa, 10 września 2014

Czy języki obce są potrzebne w pracy?

Czy znajomość języków obcych jest potrzebna w karierze zawodowej? To pytanie często zadają sobie osoby rozpoczynające poszukiwanie pracy. Odpowiedź brzmi: TAK. Znajomość języków obcych to spory atut. W zasadzie im więcej języków – znamy tym lepiej. Język angielski stał się bardzo popularny. Kiedyś niewiele osób znało angielski, dzisiaj znajomość tego języka to dla pracodawców podstawowa umiejętność wymagana na wielu stanowiskach. Jest to jedno z podstawowych kryteriów przy rekrutacji. Żeby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, najlepiej znać więcej niż jeden język obcy.


W naukę którego języka warto „zainwestować”? Oczywiście do zależy od branży, w jakiej chcemy pracować. Przydać się może znajomość języków naszych sąsiadów, czyli, np. niemiecki i rosyjski. W cenie jest również znajomość języka francuskiego i hiszpańskiego.

Chociaż takie języki jak francuski, niemiecki czy hiszpański są mniej popularne niż język angielski, to coraz więcej osób się ich uczy, bo pracodawcy oczekują ich znajomości, oprócz języka angielskiego, oczywiście. Powstaje pytanie, jakiego języka się nauczyć, aby wyróżnić się z tłumu i zwrócić uwagę pracodawców?

Szanse na rynku pracy znacznie zwiększa znajomość języków, których nauka jest mniej popularna w Polsce. Są to język holenderski, węgierski, portugalski, a także języki skandynawskie. W firmach międzynarodowych przydaje się też znajomość, np. języka chińskiego.

Umiejętności lingwistyczne zwiększą szansę zatrudnienia – nie ma co do tego wątpliwości. Wyższe wykształcenie już nie wystarczy, żeby zostać zauważonym w tłumie. Znajomość języka obcego podnosi wartość pracownika. Daje możliwości awansu i, nie ma co się oszukiwać, wpływa na wysokość wynagrodzenia. Osoba swobodnie mówiąca w kilka językach obcych to prawdziwa „perełka” na rynku pracy.

Czy języki obce są potrzebne w pracy – zdecydowanie TAK. Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich Czytelników bloga do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na stronie www.szkola-shamrock.pl/.

KF

0 komentarze:

Prześlij komentarz